8.30 Liturghia copiilor;

11.00 Sfânta Liturghie comunitară urmată de cateheza pentru familii

16.30 Adorație euharistică.

17.00 Sfânta liturghie de seară urmată de întâlnirea comitetului bisericesc

Miercuri 29 ianuarie începând cu ora 10.00 – 12.00 va fi la Oratoriu din Valea Mare o echipă de oftalmologi pentru controlul sănătății ochilor și pentru comenzi de ochelari.

Duminică, 2 februarie, în Ziua Mondială a persoanelor consacrate, sărbătorim Întâmpinarea Domnului. La fiecare liturghie ne vom ruga pentru persoanele consacrate și vor fi binecuvântate lumânările.

Ca și în anii trecuți, cei care sunt angajați pot direcționa 3,5% din impozitul pe venit, către parohia noastră. Începând de astăzi puteți găsi la biroul parohial și formularul necesar.

La recomandarea Conferinței episcopale din România, în ultima duminică din ianuarie se va face în fiecare biserică, după Sfânta Liturghie, o colectă specială pentru susținerea Radio Maria.

Mulțumim credincioșilor de pe sectorul I Valea Dragă, care au ajutat la curățenia în biserică. Sâmbătă așteptăm voluntari de pe sectorul II Valea Dragă.

Vă dorim tuturor o săptămână binecuvântată!