1. Programul liturgic: 8.30; 11.00, (17.00 Rozariu + Adoraţie) 18.00.

2. Colecta pentru sinistraţii din Bosnia Herţegovina.

3. Aducem mulţumiri tinerilor voluntari şi tuturor binefăcătiorilor din comunitate care au susţinut buna desfăşurare a Sărbătoarii copiilor. Cei peste 3000 de copiii şi tineri prezenţi s-au simţit bine la Valea Mare şi au rămas cu o amintire frumoasă. Domnul să-i răsplătească pe toţi susținătorii pentru generozitatea lor. La Liturghia tineretului ne vom ruga pentru toţi aceia care s-au implicat în reuşita acestei sărbători, după care voluntarii sunt invitaţi la o recepţie la Casa tineretului.

4. Vineri 13 iunie, avem sărbătoarea sfântului Anton de Padova. După Liturghia de la ora 19.00 va avea loc binecuvântarea copiilor şi a crinilor.

5. Sâmbăta viitoare va fi hramul în Parohia Faraoani. Liturghia de Hram va fi la ora 11.00.

6. Dacă mai sunt absolvenţi de clasa a VIII-a, care doresc să meargă la Liceul Catolic, sunt rugaţi să treacă pe la biroul parohial pentru detalii.

7. Au sosit revistele Lumina creştinului şi Mesagerul sfântului Anton. Revista Ecouri din vale va fi distribuită de feciorii de biserică la fiecare familie.

Vă dorim tuturor o săptămână binecuvântată!