Începând de mâine, liturghia de seară va fi la ora 1800.

Vineri, 29 septembrie, se păstrează programul normal dar seara la ora 18.00 va mai fi o sfântă liturghie cu predică în cinstea patronului comunității noastre.

Sâmbăta viitoare, începem catehezele săptămânale cu copii de clasele I-VIII. În special cei de clasa a III-a sunt așteptați pentru înscrierea la Prima Sfântă Împărtășanie, iar cei din clasele V-VIII vor face înscrierea pentru Sfântul Mir.

Duminica 1 octombrie, după liturghia de dimineață invităm părinții copiilor de la Sf. Mir pentru a ne organiza cât mai bine în vederea Sfântului Mir. Dacă nici unul dintre părinți nu poate participa este așteptat unul din bunici sau o rudă apropiată.

Duminica viitoare va fi hramul, sfântul Francisc de Assisi în biserica din Izvoare.

Mulțumim credincioșilor care au ajutat la curățenia generală și la pregătirea bisericii pentru sărbătoarea hramului comunității noastre.

 

Vă dorim tuturor o sărbătoare binecuvântată cu multe haruri, prin mijlocirea sfântului Arhanghel Mihail!