Credincioşii din Valea Mare au participat miercuri, 1 ianuarie 2014, la ora 11.00 la prima sfântă Liturghie din noul an. Liturghia a fost prezidată de pr. paroh Iosif Dămătăr.

În dimineaţa primei zile a anului mulţi credincioşi din comunitatea noastră s-au îndreptat spre biserică pentru a începe anul cu Domnul. Au adus cu ei planurile pentru anul 2014 şi le-au prezentat Domnului pentru ca el cu harurile sale să ducă la îndeplinire dorinţele lor.

La finalul sfintei Liturghii câţiva cedincioși din comunitate au pregătit o urătură pentru locuitorii din Valea Mare.

E frumos să vezi cum oamenii secolului nostru aleg să înceapă anul cu Domnul. Cu siguranţă gestul lor nu va rămâne nesemnificativ în ochii lui Dumnezeu!

Tuturor vă dorim La mulţi ani şi un an binecuvântat de Domnul!