Pages Menu

Postat de in data de aug. 15, 2020 in Diverse | 0 comentarii

Anunțuri, 16 august 2020

08.30: Liturghia copiilor.

11.00: Liturghia comunitară.

17.30: Adorație comunitară

18.00: Liturghia de seară

Sâmbătă, 22 august, dacă vremea va fi prielnică, la ora 9.00 vom merge din fața bisericii spre capela de la Ciciola dedicată sfintei fecioare Maria Regină, unde vom celebra o sfântă liturghie pentru înaintașii noștri, care au murit în acele locuri. Dacă va ploua, la ora 10.00 vom începe în biserică Rozariul, urmat de Calea sfintei Cruci și sfânta Liturghie. Nu va fi liturghie la ora 6.30.

Mulțumim vălemărenilor întorși acasă din străinătate care au trecut pe la biroul parohial și au făcut deja o ofertă pentru întreținerea bisericii. Cei care mai doresc binecuvântarea caselor ne pot anunța la biroul parohial. Cei care doresc pot pune oferta lor în cutia de la intrarea în biserică sau pot aduce la biroul parohial. Mulțumim anticipat tuturor pentru colaborare și vă asigurăm de rugăciunile noastre.

Duminica viitoare, după liturghia de seară, tinerii din comunitate sunt invitați la o „cateheză pe timp de pandemie”.

Mulțumim credincioșilor de pe sectorul III, Valea de Jos, care au ajutat la curățenie în biserică. Invităm sâmbăta viitoare voluntari de pe sectorul Costița.

Vă dorim o săptămână binecuvântată!

Raspunde

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.