Postat de in data de aug. 24, 2019 in Diverse | 0 comentarii

08.30: Liturghia copiilor.

11.00: Liturghia comunitară.

17.30: Adorația euharistică.

18.00: Sfânta Liturghie de seară urmată de întâlnirea cu comitetului bisericesc.

Mulțumim credincioșilor din sat care ne-au ajutat la buna desfășurare a pelerinajului anual de la Ciciola.

Se apropie luna septembrie când se va tipări un nou număr al revistei noastre locale „Ecouri din Vale”. Invităm pe cei care au talent să pregătească în următoarea săptămână articole sau poezii cu mesaj pentru toți cititorii.

Mulțumim voluntarilor de pe sectorul II Valea Dragă, care au ajutat la curățenia în biserică. Pentru sâmbăta viitoare rugăm să se mobilizeze credincioșii de pe sectorul I, Valea de Sus.

A apărut revista De la Răsărit până la apus. Abonații sunt rugați să treacă pe la biroul parohial.