8.30 liturghia copiilor;

11.00 Sfânta Liturghie comunitară.

16.30 Adorație euharistică.

17.00 Sfânta liturghie de seară;

 

În perioada care urmează suntem invitați să ne rugăm mai mult pentru pace, fiind săptămâna păcii pe plan parohial în programul anual al Acțiunii Catolice. În fiecare zi ne vom putea ruga atât la Liturghie, cât și la adorație sau rozariu pentru pace în familii, în țară și în lumea întreagă.

 

Începând de joi, 18 ianuarie până pe 25 ianuarie avem octava mondială de rugăciune pentru unitatea creștinilor. Vă invităm să ne rugăm împreună pentru a se împlini cât mai curând dorința lui Isus: „Ca toți să fie una, o singură turmă și un singur păstor”.

 

Vă aducem la cunoștință că Mirul în comunitatea noastră va fi duminică 5 august. Puteți anunța rudele din străinătate, nașii și ceilalți interesați pentru a-și procura din timp biletele și pentru a-și fixa concediul.

 

Așteptam înscrieri și pentru completarea listei cu lectori pentru timpul săptămânii și pentru duminici.

 

Mulțumim credincioșilor de pe sectorul III Valea de Jos, care au ajutat la curățenia în biserică. Sâmbătă așteptăm voluntari de pe sectorul Costița.

 

Vă dorim tuturor o duminică binecuvântată!