8.30 liturghia copiilor;

11.00 Sfânta Liturghie comunitară

16.00 Rozariu + Adorație euharistică

17.00 Sfânta liturghie de seară + cateheza;

Joi, 11 februarie, când celebrăm memoria apariției sfintei fecioare Maria la Lourdes, va fi Ziua Mondială Bolnavului cu numărul XXVII. La Sf. Rozariu și la Liturghie, ne vom ruga pentru toți bătrânii, bolnavii și cei în suferință.

Ca și în anii trecuți, cei care sunt angajați pot direcționa 3,5% din impozitul pe venit, către parohia noastră. Puteți găsi la biroul parohial și formularul necesar.

Au sosit revistele Lumina creștinului și Mesagerul Sf. Anton pe luna februarie. Abonații sunt rugați să treacă pe la biroul parohial.

Mulțumim credincioșilor de pe sectorul Costița care au ajutat sâmbătă la curățenia în biserică. Pentru sâmbăta viitoare sunt invitați credincioșii din sectorul I Valea Dragă să se organizeze pentru curățenia săptămânală.

Vă dorim tuturor o duminică binecuvântată!